Ciasto ze śliwkami i bezą

Przepis na klasyczne ciasto ze śliwkami i bezą, ale nie jest to kruche ciasto ze śliwkami lecz ucierane, puszyste, długo trzymające świeżość. To jedno z prostszych ciasta jakie możesz zrobić. Ciasto ze śliwkami i bezą jest słodkie, aromatyczne i u nas zawsze gości jesienią.

Jeśli wolisz kruchy spód to wykorzystaj przepis na kruche ze śliwkami, też jest fantastyczne, niemniej jeśli nie masz ręki do kruchych wypieków to dzisiejszy przepis na pewno Ci się spodoba.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Podgrzewam masło z cukrem aż cukier się rozpuści. Odstawiam by przestygło, dodaję wodę, mieszam, dodaję jajka i mieszam, dodaję mąkę, proszek i mieszam.

Krok 2. Ciasto wykładam do dużej formy ok. 25x40 cm i równam.

Krok 3. Na to układam śliwki rozcięciem do góry. Wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika na 30 minut (w sumie będzie pieczone ok 50 minut, ale w kroku 4 dojdzie beza)

Krok 4. Z białek ubijam pianę, dodaję stopniowo cukier i ubijam aż będzie sztywna, dodaję mąkę ziemniaczaną. I taką bezę przekładam na ciasto i piekę dalej jeszcze ok. 20 minut aż się zrumieni, ale zostanie "piankowa" w środku.

Ciasto ze śliwkami i bezą
Ciasto ze śliwkami i bezą
Ciasto ze śliwkami i bezą
Ciasto ze śliwkami i bezą
27 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.