Ciasto z wiśniami

Wiśnie lubię przede wszystkim w różnego rodzaju wypiekach i zupach na słodko, dlatego dzisiaj przepis na ciasto z wiśniami. A jak wiśnie, to i czekolada, dlatego jest to ciasto z wiśniami i kawałkami czekolady, w dodatku bardzo proste, nawet nie musicie wyciągać miksera! Za to, jeśli chcecie, aby było trochę zdrowsze, to możecie tak jak ja wykorzystać mąkę wyższego typu. Dzięki temu ciasto będzie też smaczniejsze.

Ciasto z wiśniami może zapachem przypominać Wam murzynka, ale jest mniej czekoladowe, za to jest bardzo miękkie i pełne wiśni. Zamiast wiśni, możecie też do środka dodać malin (polecam też gorące ciasto czekoladowe z malinami). Jestem pewna, że dzisiejszy wypiek Wam się spodoba. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Dryluję wiśnie.

Krok 2. Najpierw do miski wrzucam suche składniki, czyli mąkę, proszek, cukier, cukier waniliowy i kakao, dodaję do tego mokre: mleko, jajko, olej, a także czekoladę pokrojoną w kawałki i wydrylowane wiśnie. Mieszam wszystko łyżką lub szpatułką (!).

Krok 3. Przelewam do formy keksowej 25 cm wyłożonej papierem do pieczenia, na wierzchu kładę jeszcze kilka wiśni.

Krok 4. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 40–55 minut, sprawdzam koniecznie patyczkiem, bo czas zależy w dużej mierze od soczystości owoców czy parametrów grzania. Kroję po wystudzeniu, smacznego.

Ciasto z wiśniami
Ciasto z wiśniami
Ciasto z wiśniami
Ciasto z wiśniami
7 lipca 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.