Ciasto z potworami

Zabawne ciasto na Halloween, czyli ciasto z potworami. Potwory wcale nie są takie straszne, bo z galaretki, powiedziałabym nawet, że się same boją, bo się trzęsą. :) Potwory wyskakują z zaskakującego czekoladowego ciasta, zaskakującego, bo jest doprawione pieprzem i kardamonem, ma dość mocny, wyraźny aromat. Całość wykończyłam słodką polewą czekoladową. Ciasto z potworami choć niskie i niewielkie jest podzielne, a jednym kawałkiem można się zasłodzić.

Zamiast potworów z galaretki na cieście możecie położyć straszne oczy, a jeśli szukacie innych pomysłów na Halloween, to zajrzyjcie na forum, tam jest przepis na straszne muffiny i paluchy wiedźmy. Za to z takich szybkich ciast polecam podobne (w innej formie) czekoladowe z truskawkami. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Większe przyprawy rozdrabniam w moździerzu. Radzę Wam wybrać niewielki owoc kardamonu lub połowę.

Krok 2. Do miski wkładam suche składniki, a potem dodaję mokre. Mieszam łyżką.

Krok 3. Przekładam do formy wyłożonej papierem i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę ok. 25 minut.

Krok 4. Po wystudzeniu ciasto dekoruję. Czekoladę roztapiam z kilkoma łyżkami śmietany kremówki. A resztę śmietany ubijam na sztywno z cukrem pudrem. Na ciasto nakładam polewę, dekoruję śmietaną, kawałkami galaretki i doprawiam zabarwionym lukrem oczy i straszne wzory na śmietanie. Ten zabarwiony lukier to po prostu niewielka ilość cukru pudru (czubek łyżeczki) wymieszana z 2–3 kroplami wody i szczyptą barwnika. Smacznego. :)

Ciasto z potworami
Ciasto z potworami
31 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.