Ciasto z orzechami i jabłkami

Ciasto orzechowe z dodatkiem jabłek i rodzynek. To jedno z ciast instant. :) Wszystko miesza się w misce, przekłada do foremki i gotowe. Orzechy mogą być laskowe, włoskie, lub inne, jabłka dodają fajnego smaku i wilgotności dla ciasta, a rodzynki są na dokładkę. :) Ja lubię rodzynki.

To takie ciasto, które robię, gdy mam okropnego lenia, ale mam ochotę na coś słodkiego. Wierzch polewam czekoladą, nie ukrywam, że często korzystam z gotowej polewy, tak z lenistwa. A że dzisiaj mam okropnie leniwy dzień, to zapraszam na kawałek ciasta z orzechami i jabłkami. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jabłka obieram i kroję w koteczkę. (ja proponuję tak, jak w przepisie: 3–4, ale jeśli macie malutkie, to 5, a jak oooogromne, to 2–3 jabłka wystarczą w zupełności)

Krok 2. Orzechy siekam drobno, czasem wrzucam garść orzechów więcej, to ciasto robię już troszkę na oko, bo zawsze wychodzi, więc jeśli wrzucicie więcej orzechów, to na pewno nie zaszkodzi. :)

Krok 3. Wszystkie składniki wrzucam do miski (jajka wbijam bezpośrednio do, bez ubijania itp).

Krok 4. Wszystko mieszam mikserem. Ciasto jest bardzo gęste.

Krok 5. Przekładam do dużej foremki (ja używam okrągłej o średnicy 26 cm) lub kwadratowej ok. 25x30 cm), ale najbardziej lubię okrągłą. Foremkę wykładam papierem. Wstawiam do nagrzanego do 190°C piekarnika na 50 minut (około). Ja piekę z termoobiegiem lub po prostu z włączoną górną i dolną grzałką. Robiłam też w gazowej na tej temperaturze i wychodzi. :) Przed podaniem polewam rozpuszczoną czekoladą lub gotową polewą czekoladową. Czekam, aż zastygnie, kroję i częstuję. Smacznego.

Ciasto z orzechami i jabłkami
Ciasto z orzechami i jabłkami
17 stycznia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.