Ciasto z burakami

Było ciasto marchewkowe, to teraz czas na ciasto buraczkowe. :) Jest bardzo smaczne, chociaż mało znane. Buraczki dają tutaj lekko kwaśny posmak, przypominają troszkę czerwone porzeczki (nawet wizualnie). Do przygotowania jest bardzo proste.

W zasadzie jestem pewna, że nikt z zaproszonych gości, którzy będą mieli okazję skosztować ciasta z burakami, nie odgadnie, co tak naprawdę skrywa w środku. Dodatek cynamonu sprawia, że jest lekko korzenne, czerwone plamki sugerują, że miało kawałki owoców, a w smaku jest po prostu bardzo smaczne. Moim zdaniem nie za słodkie, ale na tyle, by z przyjemnością zajadać do herbaty. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Obrane buraczki ścieram na tarce o grubych oczkach.

Krok 2. Białka ubijam z cukrem na białą masę (nie sztywną pianę).

Krok 3. Dodaję pozostałe składniki i mieszam. W razie potrzeby dodaję oleju lub innego tłuszczu, albo troszkę mleka (jeśli masa będzie aż nazbyt gęsta).

Krok 4. Przekładam do foremki wyłożonej papierem do pieczenia (forma 20x20) i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika. Piekę ok. 40 minut.

Krok 5. Przygotowuję lukier i polewam ciasto, jak zastygnie, to kroję. Gotowe, smacznego. :)

Ciasto buraczkowe
Ciasto buraczkowe
6 listopada 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.