Ciasto ucierane z truskawkami

Smak dzieciństwa to właśnie klasyczne, maślane ciasto ucierane. W tym roku mam wyjątkową ochotę na truskawki, dlatego i Ciebie chcę zachęcić do przygotowania ciasta ucieranego z truskawkami. Dla mnie ucierane ciasto musi pachnieć masłem.

Gdy sięgam pamięcią to czuję zapach pieczonego, maślanego ciasta. Dobre masło to podstawa dobrego ciasta. Dobre masło to takie, które jesz z przyjemnością na kromce świeżego, chrupiącego chleba. To dla mnie takie sielskie, ale jakże prawdziwe skojarzenia.

Do ciast wybieram dobre masło, z prawdziwego mleka. Moim ostatnim odkryciem jest fińskie masło Valio. Produkowane z najczystszego mleka w Unii Europejskiej, wg tradycyjnej receptury. To masło z prostym i naturalnym składem, smaczne, takie, które chętnie podjadam na kromce uszczkniętego ukradkiem chleba.

Co ciekawe w Finladii najczęściej wybieranym masłem jest masło solone. I powiem Ci, że odkąd go spróbowałam to rozumiem dlaczego. Niemniej do wypieku tym razem wybrałam masło tradycyjne, niesolone od Valio.

Ciasto ucierane
Ciasto ucierane
Idealnie maślane ciasto
Idealnie maślane ciasto
Z wykorzystaniem masła Valio
Z wykorzystaniem masła Valio

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Miękkie masło ucieram z cukrem na puch. Dodaję potem jajka, miksuję, mąkę, proszek do pieczenia i cukier z wanilią i łączę przy pomocy miksera.

Krok 2. Przekładam do formy ok. 20x29 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Na wierzch kładę truskawki przekrojone na pół.

Krok 3. Składniki kruszonki łączę ze sobą, pocieram w dłoniach i kruszonką posypuję ciasto. Piekę ok. 50-60 minut w 180C, aż kruszonka będzie wyraźnie rumiana.

Więcej smakowitych przepisów na wypieki, nie tylko fińskie, znajdziecie na stronie: https://www.valio.com/polska/przepisy/.

*przepis powstał we współpracy z marką Valio

21 czerwca 2018 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.