Ciasto tęczowa pianka

Przepis na ciasto tęczowa pianka, czyli ciasto bez pieczenia przygotowane z niewielkich ilości składników. Ciasto tęczowa pianka to coś podobnego do sernika na zimno, trochę jak nadzienie w ptasim mleczku, trochę jak kolorowa zebra, lekkie, słodkie i puszyste. Jeden z przepisów z zeszytu spisany pewnie w kolorowej gazety, ale wciąż tak samo smaczny.

W czym tkwi tajemnica tęczowej pianki? W mleku kondensowanym niesłodzonym (to ważne), lekko się je napusza, usztywnia galaretką i… tyle! Rewelacyjne i proste ciasto.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Galaretki (każda w innym kolorze) rozpuszczam w niewielkiej ilości wrzątku. Im mniej tym lepiej, mniej więcej po 1/3 szklanki.

Krok 2. Mleko ubijam mikserem, ona się tak napuszy, nie jak śmietana, ale będzie napuszona. Możesz dodać 1 łyżkę cukru łatwiej się ubija.

Krok 3. Do każdej galaretki dodaję ok. 1/3 śmietanki (tak na oko). Formę 22 cm wykładam papierem do pieczenia. Na środek nakładam łyżką wazową lub dużą łyżką stołową porcję masy niebieskiej, na to różowa, na to żółta itd.

Krok 4. I tak nakładam aż skończy się masa. Chowam do lodówki na całą noc. Posypuję wiórkami i gotowe :)

Pianka tęczowa zebra
Pianka tęczowa zebra
Pianka tęczowa zebra
Pianka tęczowa zebra
7 stycznia 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.