Ciasto Rafaello na herbatnikach

Przepis na ciasto rafaello na herbatnikach, czyli ciasto bez pieczenia o kokosowym smaku, połączone z herbatnikami, a nie jak w bardziej znanej wersji z krakersami (zobacz przepis na klasyczne rafaello). Wiele osób obawia się połączenia słodkie-słone, stąd właśnie pomysł by zrobić ciasto rafaello na herbatnikach.

U mnie w rodzinie zdania są podzielone, które smakuje lepiej. Jedni są zwolennikami tego na krakersach, drudzy tego na herbatnikach, moim zdaniem obydwa są pyszne, a w dodatku proste do przygotowania. Jeśli lubisz kokosowe smaki to spróbuj rafaello na herbatnikach.

 

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Herbatniki układam na dnie formy.

Krok 2. Z litra mleka odlewam ok 1/2 szklanki mleka. Większą część zagotowuję z cukrem, a do szklanki dodaję proszki budyniowe, mąkę i dokładnie mieszam. Wlewam do zagotowanego mleka, mieszam aż zgęstnieje. Nie przestaję mieszać by nie powstały grudki. Zdejmuję z ognia i odstawiam aż uzyska temperaturę pokojową.

Krok 3. Miękkie masło ucieram na puch. Dodaję budyń i miksuję.

Krok 4. Dodaję wiórki kokosowe (dodaję 150 g , a 50 g odkładam do posypania z wierzchu gotowego ciasta).

Krok 5. Taki krem wykładam (mniej niż 1/3 tego kremu) na herbatniki, potem znowu układam herbatniki, ponownie krem, herbatniki, krem, herbatniki i na koniec bardzo cienka warstwa kremu (w sumie 4 warstwy herbatników, 4 warstwy kremu ale ta najwyższa cieniutka!), całość posypuję wiórkami. Wstawiam na 8 godzin do lodówki.

Rafaello na herbatnikach
Rafaello na herbatnikach
Rafaello na herbatnikach
Rafaello na herbatnikach
26 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.