Ciasto orzechowe z białą czekoladą

Mam ogromną słabość do ciast orzechowych, szczególnie tych z orzechami laskowymi. Tym razem, oprócz pysznych orzechów, do ciasta trafiła biała czekolada. Uwielbiam te fragmenty ciasta, w których znajduję słodkie dziurki po roztopionych kawałkach białej czekolady. Troszkę słodyczy, troszkę orzeszków i niesamowite tempo znikania. Tak najlepiej opisać to ciasto orzechowe z białą czekoladą.

Bo orzechowe ciasto to u mnie taki przysmak, po który sięgamy bez opamiętania, to takie ciasto na lepszy i gorszy dzień, to takie ciasto, które robię bardzo często. Tym, którzy mieli okazję posmakować mojego orzechowego ciasta pychotka (czekoladowe z orzechami i żurawiną), tym razem polecam jasne ciasto orzechowe z białą czekoladą. Pycha.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Orzechy siekam drobno. Czekoladę łamię na kawałki albo i drobniej, i wrzucam do miski.

Krok 2. Pozostałe składniki wrzucam do miski (jajka wbijam, wlewam olej, mleko, wsypuję mąkę, proszek do pieczenia i cukier). Wszystko miksuję (ciasto jest dosyć gęste, ja używam tych grubszych końcówek miksera).

Krok 3. Przelewam masę na ciasto do wyłożonej papierem do pieczenia formy (ja używam formy okrągłej – tortownicy – o średnicy ok. 25 cm). Wstawiam na 45 minut do nagrzanego do 190°C piekarnika.

Krok 4. Po wyjęciu i lekkim przestudzeniu polewam ciasto gotową polewą czekoladową lub rozpuszczoną tabliczką czekolady i posypuję słupkami migdałowymi. Smacznego.

Orzechowe ciasto z białą czekoladą
Orzechowe ciasto z białą czekoladą
1 grudnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.