Ciasto orzechowe pychotka

Najlepsze ze wszystkich ciast. Czas wykonania – błyskawiczny i równie błyskawicznie znika z talerza. To ciasto orzechowe jest naprawdę pełne orzechów. Jeśli do ciasta podacie gorący kompot z truskawek, będzie to najpyszniejszy deser pod słońcem. To ciasto jest jednym z naszych ulubionych. Dodanie kakao sprawia, że jest wyjątkowe.

Ciasto orzechowe robiłam wiele razy, za każdym razem jest najlepsze na świecie. Czasem do niego coś dorzucę. Tutaj jest z żurawiną, ale czemu nie dorzucić rodzynek? Lubię też wersję z pokruszoną czekoladą w środku. Czekolada podczas pieczenia się rozpuszcza, ale da się wyczuć, w których miejscach były grudki.

Na samą myśl o tym cieście mam na nie ochotę! Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Orzechy siekam drobno i wrzucam do miski, tak samo postępuję z migdałami (chyba, że mam w płatkach, to po prostu wrzucam). Dodaję żurawinę, wbijam jajka, wsypuję mąkę, dodaję mleko, olej, proszek do pieczenia, kakao – po prostu wszystko.

Krok 2. Mieszam mikserem (najlepsze są te mocniejsze końcówki, bo to bardzo gęste ciasto).

Krok 3. Przygotowuje okrągłą tortownicę, wykładam ją papierem do pieczenia i smaruję odrobiną oleju. Wykładam na nią ciasto i wstawiam do nagrzanego do 190°C piekarnika na 45 minut.

Krok 4. Po wyjęciu ciasto oblewam polewą czekoladową lub ozdabiam lukrem – w zależności od nastroju. Chociaż muszę przyznać, że ostatnie z polewą czekoladową (rozpuszczona czekolada w rondelku) było najlepsze. Pychotka!

Ciasto orzechowe pychotka
Ciasto orzechowe pychotka
Ciasto orzechowe pychotka
Ciasto orzechowe pychotka
25 lipca 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.