Ciasto na pierogi – najlepsze

Niezmiennie korzystam z dwóch sprawdzonych przepisów na ciasto na pierogi, jeden to przepis mojej Babci na klasyczne ciasto pierogowe z dodatkiem jajka, a drugi to bez jajka, za to z wrzątkiem. Dzisiaj przepis na ciasto na pierogi, takie klasyczne. Moim zdaniem chyba nawet lepsze od tego z wrzątkiem, chociaż dość często zmieniam zdanie w tej kwestii. Obydwa uważam za rewelacyjne. :)

Pierogi uwielbiam lepić, mogę godzinami zawijać falbanki na pierogach, a do środka nakładać kolejne farsze, choć tak naprawdę, niezmiennie, latem muszę przygotować pierogi z jagodami, a zimą, szczególnie na święta, zawsze robię pierogi z kapustą i grzybami. Te drugie lubię odsmażane, a by odsmażone pierogi były smaczne, to i ciasto na pierogi musi być dobre, a nawet bardzo dobre. Dzisiaj przepis na najbardziej klasyczne ciasto na pierogi, najlepsze.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki wrzucam do miski. Podałam Wam przybliżoną ilość wody, bo ja wolę dać więcej i dosypać mąki, niż dać za mało, tak moim zdaniem jest łatwiej. Składniki mieszam, a potem wyrabiam.

Krok 2. Ciasto powinno być elastyczne, gładkie. Takie ciasto wałkuję cieniutko, wycinam kółka i lepię pierogi. Ulepione pierogi wrzucam na wrzącą wodę i gotuję kilka minut (3–6) od ponownego zawrzenia.

14 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.