Ciasto kruche ze śliwkami

Chyba najprostsze ciasto ze śliwkami jakie możecie sobie wyobrazić: ciasto kruche ze śliwkami, idealne na zakończenie lata, dla mnie kwintesencja smaku śliwek. Dojrzałe owoce w trakcie pieczenia zyskują dodatkowych, cudownych aromatów, a skryte pod chrupiącą warstwą kruszonki smakują pysznie.

Jeśli szukacie prostego, polskiego ciasta na spotkanie to zróbcie ciasto kruche ze śliwkami. Ja oprószam śliwki cynamonem i cukrem – są pyszne!

Kruche ciasto ze śliwkami, pyszne, na kruchym spodzie, pełne śliwek
Kruche ciasto ze śliwkami, pyszne, na kruchym spodzie, pełne śliwek

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Składniki na kruche ciasto łączę ze sobą siekając je nożem.

Krok 2. Ciasto powinno się siekać do połączenia składników, a potem je wyrabiam chwilę. Dzielę na dwie części, jedna ok 2/3, a reszta 1/3. Tę mniejszą część chowam do zamrażarki.

Krok 3. Większą dzielę na małe kawałki i dłońmi wylepiam foremkę.

Krok 4. Układam na to śliwki pokrojone na połówki lub ćwiartki (w przypadku dużych śliwek lepiej ćwiartki), oprószam cukrem i cynamonem.

Krok 5. Ścieram na tarce zamrożoną część ciasta (nawet jak nie jest bardzo zmrożona to i tak ładnie się zetrze). Piekę 50 minut w nagrzanym do 180C piekarniku. Posypuję cukrem pudrem.

Kruche ciasto ze śliwkami
Kruche ciasto ze śliwkami
Kruche ciasto ze śliwkami
Kruche ciasto ze śliwkami
25 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.