Ciasto Jamajka

Fantastyczne ciasto warstwowe, lekko kwaskowe, ze słodkim kremem. Ciasto Jamajka! Nie jest ono z Jamajki, ani nawet nieszczególnie ma kolory, które na myśl przywodziłyby tamte rejony, ale możliwe, że trafiliście już na to ciasto nie raz i nie dwa.

A jeśli nie ma go w waszym zeszycie z przepisami to warto dodać, jest naprawdę ciekawe. Szczególnie, jeśli szukacie czego podobnego do kopca kreta albo ciasta Shrekhttp://kotlet.tv/ciasto-shrek/.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Biszkopt. Białka oddzielam od żółtek i ubijam je z cukrem pudrem. Dodaję żółtka, mąkę, proszek, suche budynie i kakao i delikatnie łączę.

Krok 2. Piekę 30 minut w 180C, a po wystudzeniu przecinam na pół na dwa blaty.

Krok 3. Banany kroję na pół, przygotowuję galaretkę. Pierwszy blat ciasta smaruję dżemem, na to banany, skrapiam je sokiem z cytryny i wylewam galaretkę. Chłodzę.

Krok 4. Śmietankę ubijam z cukrem, a gdy jest sztywna to dodaję mascarpone i ubijam chwilę.

Krok 5. Przekładam większość na galaretkę, przykrywam drugim blatem ciasta i smaruję resztą kremu. Na wierzch ścieram czekoladę. Chłodzę! :)

Ciasto Jamajka
Ciasto Jamajka
Ciasto Jamajka
Ciasto Jamajka
12 kwietnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.