Ciasto Chatka Baby Jagi

Pewnie wielu z Was kojarzy to ciasto z dzieciństwem. Ciasto chatka Baby Jagi to deser bez pieczenia, prosty przysmak na bazie twarogu i herbatników udekorowany polewą czekoladową. Za każdym razem zachwyca gości i, co ważne, nie jest trudny do przygotowania. Wręcz przeciwnie, zrobienie chatki Baby Jagi zajmuje chwilę i nie trzeba wielu składników.

Ciasto chatka Baby Jagi to warstwa jasnej i ciemnej (z kakao) warstwy kremu serowego, to wszystko w kształcie… chatki trójkątnej. :) Polecam Wam gorąco, smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od utarcia masła w temperaturze pokojowej razem z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Dodaję do tego ser i miksuję.

Krok 2. Dzielę na dwie części i do jednej dodaję kakao.

Krok 3. Rozkładam herbatniki na folii aluminiowej w trzech rzędach (ok. 1,5 paczki, czyli 150–180 g) na to nakładam jasną, białą masę.

Krok 4. I znowu herbatniki.

Krok 5. Na środek ciemną masę.

Krok 6. I składam. Uwaga – im rzadsza masa, tym trudniej, wtedy proponuję podzielić na dwa domki, gdy masa jest gęstsza, to możma jeden długi zrobić. Zawijam w folię aluminiową i chowam do lodówki na kilka godzin.

Krok 7. W rondelku przygotowuję polewę. Roztapiam masło, mieszam z cukrem i ewentualnie mlekiem (szczególnie, gdy zastąpicie puder zwykłym cukrem). Zdejmuję z ognia i dodaję kakao. Mieszam i polewam domki, posypuję wiórkami kokosowymi i gdy polewa zastygnie, to kroję. Smacznego.

Chatka Baby Jagi
Chatka Baby Jagi
9 lipca 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.