Ciasto 3bit

Rewelacyjny przepis na ciasto 3bit, czyli słodkie ciasto bez pieczenia, na bazie herbatników, przełożone masą kajmakową, kremem budyniowym i bitą śmietaną. Na wierzchu jest za to czekolada. Pycha. Ja zrobiłam ciasto 3 bit w dwóch wersjach, jedno ze startą czekoladą na wierzchu, a drugie całe polane czekoladą na dodatkowej warstwie herbatników. I choć to drugie może bardziej nawiązuje do batona 3bit, to jednak to pierwsze łatwiej się kroi.

Jestem pewna, że ciasto 3bit Wam zasmakuje, pewnie część z Was je zna (może jakieś inne kombinacje?), pojawiało się często na Waszej liście życzeń. Mam nadzieję, że ciasto 3bit zjecie z przyjemnością! A jeśli macie za dużo herbatników, to polecam też przygotować kawową stefankę. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na dnie formy układam pierwszą warstwę herbatników, ja herbatniki lekko moczę w mleku.

Krok 2. Na to kładę podgrzaną masę krówkową, podgrzana jest łatwiejsza do rozprowadzenia. Na to herbatniki.

Krok 3. Przygotowuję budyń, gotuję, aż będzie gęsty, ja biorę 2 saszetki budyniu, ale na 3/4 litra mleka (zgodnie z instrukcją trzeba by wziąć 1 litr, a tak mniej, to łatwiej gęstnieje). Do wystudzonego budyniu dodaję masło w temp pokojowej i miksuję. Warstwę budyniową kładę na herbatniki, a potem na ten krem budyniowy kolejną warstwę namoczonych herbatników.

Krok 4. Śmietanę kremówkę ubijam z cukrem pudrem i cukrem waniliowym na niemal sztywno, dodaję przestudzoną, a wcześniej rozpuszczoną we wrzątku żelatynę. Zamiast żelatyny można użyć fixu, jeśli wolicie. Na wierzchu rozsmarowuję śmietanę.

Krok 5. Wierzch posypuję startą na tarce czekoladą. PS: Podsumowując: każdą warstwę przekładam herbatnikami, a na śmietanę starta czekolada Wersja alternatywna: układam jeszcze jedną warstwę herbatników i polewam roztopioną w kąpieli wodnej czekoladą. Chowam do lodówki, najlepsze jest kolejnego dnia. Wersja ze startą czekoladą jest łatwiejsza do krojenia. :) Smacznego.

Ciasto 3bit
Ciasto 3bit
16 kwietnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.