Ciastkowe oczy

Kolejna straszna (a jaka smaczna!) propozycja na Halloween, tym razem ciastka oczy, czy jak wolicie – ciastkowe oczy. Bardzo smaczne, miękkie, ze słodką galaretką (jak to brzmi!) i przyciągające uwagę. Pewnie część gości wzdrygnie się na myśl o zjedzeniu takich ciastek, ale… ciekawość zwycięży. Naprawdę. :)

Ciastka są miękkie, przygotowałam je na bazie jednego z moich wielokrotnie sprawdzonych przepisów na muffiny, dlatego mogę Was zapewnić, że przygotowanie zajmie Wam tylko tyle, co wymieszanie składników. Potem zostaje najmilsza część – dekorowanie. A do tego możecie zaprosić zarówno najbliższych, jak i gości. Zabawy jest naprawdę dużo. Smacznego.

PS: Bez pieczenia polecam oczy z lukru. Też fajne, choć słodsze w smaku. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wsypuję suche składniki, dodaję mokre i mieszam łyżką.

Krok 2. Przekładam do foremek (ja wykorzystałam formę na 5 wielkich muffinów, ale ciasta wystarczy na 12 normalnych). Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 25 minut.

Krok 3. Ciastka zostawiam do wystudzenia, a w tym czasie ubijam śmietanę i studzę galaretkę.

Krok 4. Na każde ciastko nakładam bitą śmietanę, troszkę galaretki (ma imitować tęczówkę, więc wycinam w miarę okrągły kształt), a czerwonym lukrem rysuję na śmietanie żyłki. :) Smacznego! PS: Czerwony lukier to odrobina barwnika, czubek łyżeczki cukru pudru i 2–3 krople wody, tak by miało konsystencję gęstej farbki.

Ciastka gałki oczne
Ciastka gałki oczne
30 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.