Ciastka PacMan

Dzisiaj będzie zupełnie niepoważnie. :) Zapraszam Was do zrobienia ciastek Pacman, graliście? Gracie? Jestem pewna, że jak zrobicie takie ciastka, to Wasi goście będą zachwyceni, zarówno ci więksi, jak i ci mniejsi. Ciastka są pyszne, kruche, lekko korzenne. Z wierzchu udekorowałam je lukrem i całość jest jeszcze słodsza. Takie ciastka możecie przechowywać w szczelnym pojemniku około tygodnia.

Macie innych swoich ulubionych bohaterów gier czy bajek? Chcecie zrobić niespodziankę swoim bliskim? To do dzieła. Na bazie tych ciastek możecie zrobić każde inne. Polecam i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw mąkę, cukier puder, cukier z wanilią i przyprawy siekam z masłem. Gdy masło będzie w niewielkich kawałkach, to dodaję żółtko i wodę. Zagniatam, a zagniecione ciasto chowam na kwadrans do lodówki.

Krok 2. Wałkuję na omączonym blacie. Wycinam kieliszkiem kółka i potem z każdego kółka wycinam fragment.

Krok 3. Układam na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę ok. 15–20 minut, aż do zrumienienia.

Krok 4. Białko ubijam z cukrem pudrem na gęsty biały lukier, barwię na żółto i dekoruję ciastka. Jak lukier zastygnie, to są gotowe do zjedzenia. Smacznego.

Kruche ciastka Pacman
Kruche ciastka Pacman
13 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.