Ciastka bananowe z jeżynami i żurawiną

Banany i jeżyny to idealny duet, aż dziwne, że wcześniej na to nie wpadłam. Jeśli dodać do tego żurawinę, to powstaje coś tak pysznego, że znika z talerza w kilka minut. Takie właśnie są te ciastka – ciastka bananowe z jeżynami i żurawiną. Zrobiłam je z myślą o 2 dniach, aby podjadać, a one zniknęły w pół godziny. Wszystkie!

Zawsze po wizycie na targu mamy pełno owoców i warzyw, czasem mam na nie pomysł, a czasem po prostu pięknie wyglądały na straganie. Tak było z jeżynami i fajnie, że je wzięłam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Sypię mąkę na stolnicę, dodaję masło i siekam. Gdy delikatnie zaczną się łączyć, robię dołek i wlewam wodę. Wlewam stopniowo i zagniatam, wlewam i zagniatam itd. W razie potrzeby dodaję mąki. Ciasto musi być jędrne, lekko wilgotne, ale nie może zbytnio lepić się do wałka. Banany rozdeptuję widelcem w miseczce, dodaję łyżkę miodu i żurawinę. Mieszam wszystko.

Krok 2. Ciasto wałkuję na około pół centymetra. Wycinam kółka o średnicy 10 cm. Na każdym kółku kładę łyżeczkę masy bananowej i jedną jeżynę.

Krok 3. Ostrożnie zlepiam w pieroga i widelcem zagniatam brzegi.

Krok 4. Układam ciastka na papierze do pieczenia i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180°C na 25 minut.

Ciastka bananowe z jeżynami i żurawiną
Ciastka bananowe z jeżynami i żurawiną
17 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.