Ciasteczka talarki w czekoladowe paski

Maślane ciasteczka, których przygotowanie zajmuje niewiele czasu. Są delikatne, kruche na zewnątrz i mięciutkie w środku. Talarki w czekoladowe paski są w sam raz do podjadania. To jedne z tych ciasteczek, które znikają w podejrzanych okolicznościach.

W tych cistareczkach duże znaczenie mają czekoladowe paseczki – nie tylko wizualnie, ale też smakowo. Talarki w czekoladowe paski są dzięki temu delikatnie czekoladowe. :) Do zrobienia ich przyda się szpryca, ale taka, którą można rozkręcić, by wycisnąć z niej walec ciasta, albo inne naczynie „walcowate”. Walec można utoczyć też samemu i wtedy ciąć na talarki, ale jest to trudniejsze. Dlatego jeśli nie macie szprycy albo czegoś podobnego, to radzę Wam ulepić niewielkie kuleczki i je po prostu spłaszczać. :) Efekt identyczny.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wkładam miękkie masło, dodaję cukier i miksuję na jasną masę.

Krok 2. Dosypuję mąkę, dodaję jajko, a także esencję waniliową. Esencję można zastąpić likierem, również alkoholowym. Wszystko miksuję, będzie bardzo sypkie.

Krok 3. Napełniam szprycę lub inne walcowate naczynko masą. Ściskam. A potem odkręcam dzióbek i wysuwam walec. Zamiast tego, możecie lepić małe kuleczki i je potem spłaszczyć.

Krok 4. Walec kroję w talarki.

Krok 5. Talarki układam na papierze do pieczenia. Wstawiam do nagrzanego do 170°C piekarnika i piekę ok. 12–15 minut.

Krok 6. Wyjmuję i gdy przestygną, polewam rozpuszczoną czekoladą lub polewą czekoladową. Gotowe. ;-) Smacznego.

Talarki z czekoladą
Talarki z czekoladą
19 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.