Chłodnik ogórkowy

Delikatnie czosnkowy, a przede wszystkim idealny na upalne dni. Chłodnik ogórkowy najlepiej podawać z jajkiem ugotowanym na twardo, możecie też dodać troszkę szczypiorku, ale nie jest to konieczne. Jeśli chcecie, aby był bardziej wyrazisty, to polecam dodać więcej pieprzu albo troszkę chili.

Najlepszy chłodnik ogórkowy będzie na zsiadłym mleku, chociaż ten na bazie kefiru wcale nie jest gorszy. :) Aby był bardziej śmietankowy, możecie dodać odrobinę kremówki. Zaś z innych chłodników polecam też chłodnik na botwince i taki klasyczny, z gotowanych buraczków. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw z ogórka obieram kilka plasterków, które będą potem dekoracją chłodnika. :) Możecie pominąć ten krok.

Krok 2. Ogórka ścieram na tarce o grubych oczkach, ja ścieram ze skórką. Potem odlewam nadmiar soku z garnuszka, do którego starłam ogórka.

Krok 3. Rzodkiewki kroję w słupki, jajka ugotowane na twardo obieram i kroję na ćwiartki. Ogórki zalewam zsiadłym mlekiem lub jogurtem, dodaję wyciśnięty czosnek, pieprz i rzodkiewki, i mieszam. Podaję z jajkiem. Smacznego.

Chłodnik ogórkowy
Chłodnik ogórkowy
4 czerwca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.