Chlebowe miseczki

Na Wielkanoc możecie zaskoczyć najbliższych i podać im barszcz biały w chlebowych miseczkach. Takie miseczki nie przeciekają, a w dodatku są całkowicie jadalne. :) W chlebowych miseczkach wyśmienicie smakuje również leczo oraz zupa cebulowa.

Z podanego przepisu wychodzą trzy większe lub cztery mniejsze miseczki chlebowe, jeśli chcecie zrobić więcej, wystarczy większa porcja. Oczywiście, tego typu chlebki możecie wykorzystać także jako pieczywo na śniadanie. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdże świeże rozpuszczam w wodzie, drożdży suchych nie trzeba. Wszystkie składniki wrzucam do miski i mieszam.

Krok 2. Wyrabiam ciasto, w razie potrzeby lekko podsypując mąką. Wkładam do miski na godzinę wyrastania.

Krok 3. Po tym czasie wyjmuję, dzielę na 3–4 części.

Krok 4. Rozpłaszczam na kształt koła i zbieram brzegi do środka, tak, jakbym chciała uformować sakiewkę. Jeszcze raz rozpłaszczam i znowu tak samo. Dzięki temu bułeczki będą naprężone i urosną do góry.

Krok 5. Łączeniem do dołu układam na papierze do pieczenia i ostawiam na ok. 30 minut wyrastania.

Krok 6. Smaruję żółtkiem (można dodać kilka kropli wody). Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 15 minut, aż będą rumiane.

Krok 7. Odstawiam, by przestygły, potem nożem odcinam kopułkę i wyjmuję łyżką miąższ z środka. Gotowe.

Chlebowe miseczki na zupę
Chlebowe miseczki na zupę
6 kwietnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.