Chlebek z muesli

To wyjątkowo prosty chlebek. Jest drożdżowy, więc nawet początkujących „piekarzy” nie przestraszy. Poza tym, że robi się go prosto, to jeszcze jest pyszny. Idealny na śniadanko, które popija się mlekiem.

Jest delikatnie słodki dzięki dodaniu miodu, no i oczywiście muesli. Jest jednak mniej słodki niż brioszka, przynajmniej tak mi się wydaje. My jadamy go na śniadanie.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wsypuję mąkę, dodaję ulubione muesli (dobrze, jeśli poza ziarnami są w nim suszone owoce - chleb jest wtedy jeszcze lepszy). Następnie dodaję miód, mleko, rozrobione z cukrem drożdże (do szklanki wrzucam drożdże, zasypuję cukrem i mieszam, aż będą płynne), a także sól.

Krok 2. Wszystkie składniki mieszam [konsystencja jak na zdjęciu]. Ciasto będzie lepkie, ale nie płynące. Odstawiam ciasto pod ściereczką na 1 h, aby wyrosło.

Krok 3. [tak wygląda ciasto po wyrastaniu 1 h]. Ciasto przekładam do foremki i wstawiam na 1 h do nagrzanego do 190°C piekarnika. Potem studzę na kratce.

Chlebek z muesli
Chlebek z muesli
28 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.