Chleb z pomidorkami koktajlowymi

Mięciutki? Tak! Smaczny? Oczywiście! A do tego bardzo fajny, ze smugami w pomidorowym kolorze. Chleb z pomidorkami koktajlowymi to moja wariacja na temat chleba drożdżowego. Niedawno pokazywałam Wam chleb z suszonymi pomidorami, a teraz zrobiłam z koktajlowymi. Ma delikatny smak i świetnie pasuje do kanapek z wędliną czy żółtym serem.

Zrobicie go bez problemu, nawet nie mając doświadczenia w pieczeniu chleba. Chleb pod koniec ma lekko płaski kształt, ale wyrasta w piekarniku, jeśli jednak wolicie mieć bardziej kwadratowe kromki, to radzę wykorzystać niewielką foremkę keksową. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Pomidorki kroję na małe kawałki. Do miski wrzucam wszystkie składniki i mieszam. Ja użyłam drożdży suchych, jeśli jednak zdecydujecie się na świeże, to trzeba wziąć ok. 8–10 g i najpierw rozpuścić je w wodzie.

Krok 2. Przekładam na blat i zagniatam.

Krok 3. Smaruję kulkę ciasta olejem lub oliwą i wstawiam do miski na godzinę wyrastania.

Krok 4. Tak wygląda po wyrośnięciu. Wyjmuję, zagniatam w kulkę i kładę, by znów wyrosło przez 30–40 minut. Możecie włożyć do keksówki lub położyć na blaszce.

Krok 5. Wstawiam do nagrzanego do 220°C piekarnika i piekę ok. 25–30 minut, stawiając obok małą miseczkę z wodą (żaroodporną miseczkę). Gotowe, smacznego. :)

Chleb z pomidorkami
Chleb z pomidorkami koktajlowymi
1 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.