Chleb z jabłkami

Miękki chleb wypełniony kawałkami jabłek. Bardzo smaczny i delikatny. Podobny do rustykalnego chleba z gruszkami, który posmakował nam na tyle, że sięgamy po niego w różnych kombinacjach. Tym razem właśnie chleb z jabłkami.

Chleb z jabłkami jest miękki, również skórka robi się mięciutka niedługo po wyjęciu z piekarnika (chwilę po wyjęciu jest jeszcze sztywna, ale w miarę, jak stygnie, robi się nieziemsko miękka i miła w dotyku). Długo zachowuje świeżość i jest to ten z chlebów, który nie jest ani zbyt suchy, ani zbyt wilgotny. Po prostu pyszny.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mąkę (obydwa rodzaje) mieszam z wodą i odstawiam na 15 minut. W tym czasie kroję jabłka na drobną kostkę. Potem dodaję do miski pozostałe składniki ciasta, prócz jabłek. Mieszam.

Krok 2. Przekładam ciasto na blat i zagniatam. Na początku będzie strasznie lepkie, można podsypać lekko mąką, no i dodatkowo w trakcie wyrabiania będzie się robić coraz bardziej jędrne.

Krok 3. Dokładam jabłka i zagniatam.

Krok 4. Smaruję olejem i wkładam do miski na 2 h.

Krok 5. Po tym czasie wyjmuję, chwilkę zagniatam i formuję okrągły bochenek (rozpłaszczam na mały kwadrat i zbieram rogi). Odstawiam, aby podrosło na 1 h.

Krok 6. Podrośnięty bochenek dekoruję siemieniem lnianym. A następnie wstawiam do piekarnika nagrzanego do 220°C na 30 minut.

Chleb z jabłkami
Chleb z jabłkami
20 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.