Chleb warzywny z kalafiora

Przepis na chleb z samych warzyw. Idealny. Jest to chleb warzywny z kalafiora z lekką dyniową nutą. Trzyma formę, nie rozpada się, jest aromatyczny i świetnie smakuje na kanapkach. Tak naprawdę wystarczą dwa składniki plus przyprawy by wyczarować taki chleb.

Upiekłam go w formie kromek, przepis jest dość wydajny. A sam chlebek jest bez mąki, bez mleka, bez jajek i bez orzechów, ot same warzywa :) Fajny na diecie warzywno-owocowej, ale nie tylko! To taki flatbread, przypominający trochę pumpernikiel (z konsystencji :)).

Jeśli będzie wam smakować to koniecznie podzielcie się tym z innymi, to dla mnie ważne i miłe.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Dynię piekę przez 30 minut w 180C (ja zazwyczaj to robię dzień wcześniej, część odkładam np. na zupę). Na tarce lub w maszynce ścieram upieczoną dynię i surowego kalafiora. Dodaję przyprawy.

Krok 2. Mieszam dokładnie rozcierając aż całość będzie miała pomarańczowy kolor.

Krok 3. Rozkładam na blaszce (tej piekarnikowej) na papierze do pieczenia i dzielę na kromki.

Krok 4. Powiększam odstępy za pomocą łopatki, dzięki temu lepiej wyschnie.

Krok 5. Ustawiam na 140C. Piekę 45 minut, obracam każdą kromkę na drugą stronę i znowu 45 minut w 140C (w sumie 1,5 godziny). Potem obracam i jeszcze chwilę suszę w 110 C (ok. 15-20 minut). Musi trzymać formę, być miękki w środku i wysuszuony z zewnątrz.

Chleb z kalafiora
Chleb z kalafiora
Kanapki z pastą paprykową na chlebku warzywnym
Kanapki z pastą paprykową na chlebku warzywnym
Kanapki na chlebie warzywnym z kalafiora
Kanapki na chlebie warzywnym z kalafiora
Chleb warzywny
Chleb warzywny
8 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.