Chleb pszenno-żytni

Bardzo smaczny chleb pszenno-żytni przygotowany w maszynie (ale podaję też wersję z pieczeniem w piekarniku), idealny na kanapki. Prosty chleb, ale ma dodatek mąki żytniej, dzięki czemu na pewno jest smaczniejszy i troszkę zdrowszy.

Do chleba pszenno-żytniego możecie dorzucać orzechy czy suszone owoce i w ten sposób zmieniać jego smak. A na kanapki polecam pastę jajeczną oraz domową szynkę pieczoną. Pyszna jest też kiełbasa ze słoika. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1.

Dla "maszynistów"
Do pojemnika wrzucam (w kolejności podanej w składnikach) wszystko. Ustawiam program bazowy i zostawiam. Po upieczeniu wyjmuję i kroję po ostudzeniu.

Krok 2.

Pieczenie w piekarniku
Z podanych składników zagniatam ciasto, wkładam do miski, by wyrosło przez 1 godzinę. Potem przekładam do formy i odstawiam ponownie do wyrastania, aż będzie miało kopułkę (ok. 30–50 minut). Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 30 minut. Smacznego.

Chleb pszenno-żytni
Chleb pszenno-żytni
29 marca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.