Chleb klasyczny

Tym razem przepis na najbardziej klasyczny chleb, jaki tylko możecie sobie wyobrazić. :) To chleb z mieszanki mąk chlebowych (typ mąki). Wykorzystałam gotową mieszankę chlebową, co przyspieszyło pracę, ale taki sam efekt osiągniecie, mieszając mąkę pszenną chlebową z żytnią i orkiszową.

Chleb klasyczny, smaczny, idealny na kanapki. Przygotowałam go w maszynie i wyszedł pyszny. Podaję również wersję do pieczenia w piekarniku.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki wrzucam w podanej kolejności do misy (składniki na 0,5 kg, więc w przypadku większych mis trzeba dodać 50% lub 100%).

Krok 2. Ustawiam na program bazowy "1". W przypadku korzystania z piekarnika: Najpierw wyrabiam ciasto, odstawiam na godzinę do wyrastania, potem przekładam do formy 20x12 i po ponownym wyrośnięciu wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 30–35 minut. Kroję po wystudzeniu.

Chleb klasyczny
Chleb klasyczny
24 stycznia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.