Chleb drożdżowy z suszoną papryką

Na śniadanie proponuję Wam chleb drożdżowy z suszoną papryką, który jest aromatyczny, a jednocześnie delikatny. Świetnie pasuje do serów pleśniowych, dobrze też współgra z kiełbasą lub wędliną, a także z pastami kanapkowymi, np. z soczewicą. To taki drożdżowy chleb, który zrobicie bez problemu.

To, co najważniejsze w tym chlebie drożdżowym (zresztą nie tylko w tym), to dobrze go wyrobić, a potem pozwolić mu wyrosnąć. Jeśli nie macie suszonej papryki, możecie też dodać suszone pomidory. Chleb pięknie pachnie, a podczas krojenia po kuchni rozchodzi się apetyczny zapach suszonych warzyw. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki (prócz masła) mieszam w misce. A potem przekładam na blat i wyrabiam, w trakcie wyrabiania dodaję masło i dalej wyrabiam. Ciasto będzie dość klejące, ale bez problemu można wyrobić.

Krok 2. Następnie wkładam do miski i odstawiam na 1 godzinę do wyrośnięcia.

Krok 3. Tak wygląda ciasto po wyrastaniu, wyjmuję, składam i umieszczam w foremce (ok. 20x12 cm) lub formuję kulkę i kładę na blaszce (podobnie jak z chlebem z daktylami).

Krok 4. Chleb w foremce zostawiam, by wyrósł przez ok. 1 godzinę, ale może być i mniej, ok. 40 minut. Następnie wstawiam do nagrzanego do 230°C piekarnika i piekę ok. 25 minut. Kroję po wystudzeniu, smacznego. :)

Chleb drożdżowy z suszoną papryką
Chleb drożdżowy z suszoną papryką
25 września 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.