Chipsy

A może by tak… domowe chipsy? Jasne! Pyszne ziemniaczane chipsy, które są chrupiące, bez tłuszczu i bardzo smaczne. W mojej ulubionej wersji – posypane pieprzem. Domowe chipsy wychodzą prawie takie, jak kupne, a w zasadzie są od nich lepsze… tylko niestety trzeba poświęcić troszkę czasu, bo jednorazowo na blaszce zrobicie niewielką paczkę chipsów. Tą najmniejszą. Ale warto. ;-)

Podstawą sukcesu domowych chipsów ziemniaczanych jest przygotowanie ziemniaków. Muszą być pokrojone najcieniej, jak to możliwe. Ja wykorzystałam nakładkę tnącą na plasterki w mojej maszynce do mięsa. Ziemniaków nie przyciskałam mocno, więc były delikatnie ścinane. Potem suszyłam je na raclette, czyli odmianie grilla elektrycznego, ale z powodzeniem możecie w piekarniku. Życzę Wam smacznego i zapraszam na film z przygotowania!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ziemniaki kroję bardzo cienko, najlepiej użyć maszynki tnącej na plasterki. Nie dociskajcie ziemniaków, wtedy plasterki będą cieńsze, tylko tak troszkę, by praca szła do przodu. :) Posypuję pieprzem i troszkę solę.

Krok 2. Grilluję, a raczej suszę na grillu lub wstawiam do piekarnika. Proponuję 180°C, ale czas zależy od ziemniaków, muszą być suche, przezroczyste wręcz i chrupiące. Nie mogą być glutowate, mają być suchutkie. :)

Chipsy ziemniaczane
Domowe chipsy ziemniaczane
27 sierpnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.