Cake pops kurczaczki

Cake pops kurczaczki podarowałam bliskim jako prezent od zajączka na Wielkanoc. :) Lubię takie domowe, słodkie podarki, szczególnie te zrobione od serca. W tym poradniku zobaczycie, jak zrobić cake pops kurczaczki i jak barwić czekoladę, mam nadzieję, że chętnie sami przygotujecie takie lizaczki ciasteczkowe. I tu już powiem – to naprawdę jest proste i bez pieczenia.

Ciasteczkowe lizaczki spodobają się i małym, i dużym, w proponowanej wersji z białą czekoladą są dość słodkie, więc możecie zrobić też z czekoladą deserową, wtedy będą smakować jak bajaderka. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od pokruszenia ciastek i wymieszania ich z roztopioną czekoladą i serkiem. Masa będzie mazista, ale odstawiam na 5 minut całość, aby ciastka zmiękły – łatwiej będzie formować kulki.

Krok 2. Formuję kulki, a następnie maczam patyczki w czekoladzie i wbijam w kulkę do połowy. Chowam do lodówki.

Krok 3. Roztapiam czekoladę w kąpieli wodnej i barwię na żółto. Dodaję troszkę oleju i mieszam.

Krok 4. Obtaczam ostrożnie każdą kulkę i wbijam na postument, by stała, potem dekoruję czekoladą lub lukrem, a nóżki robię z cukrowych gwiazdek. Smacznego.

Cake pops kurczaczki
Cake pops kurczaczki
Cake pops kurczaczki
Cake pops kurczaczki
10 kwietnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.