Buraczki zasmażane

Buraczki przygotowuję na dwa sposoby, dzisiaj ten bardziej klasyczny, czyli buraczki zasmażane, delikatne, lekko zagęszczone mąką, skropione sokiem z cytryny lub octem i doprawione. W smaku lekko słodkie, delikatne i idealne do obiadu. Aż wstyd się przyznać, że kiedyś buraczków do obiadu nie lubiłam. :)

Zasmażane buraczki to idealny dodatek do niedzielnego obiadu, do ziemniaków i mięsa. Będą pasować zarówno do kaczki, jak i zwykłego schabowego, możecie też podać je do kotletów mielonych czy innych dań. Buraczki są dobre i na ciepło, i na zimno. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Buraki gotuję, obieram, a przestudzone ścieram na tarce o grubych oczkach. Na patelni roztapiam masło, wrzucam buraczki, doprawiam, dodaję mąkę i podsmażam, po kilku minutach (5–10), kiedy buraczki są ładnie różowe, to skrapiam sokiem z cytryny (ew. octem jabłkowym) i podaję. Smacznego.

14 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.