Bułki na miodzie z ziarnami

Pyszne bułki z ziarnami, a jakie sycące! Bułki są na miodzie, pyszne, miękkie i bardzo przypadła mi do gustu ich skórka. Nadają się idealnie jako pieczywko na kanapki do pracy. Po takiej sycącej kanapce głód zostaje pokonany na długo.

A bułeczki to propozycja Małgosi (zainspirowanej przepisem Gordona Ramsay’a), która w tym tygodniu prowadzi 51. wydanie „Weekendowej Piekarni”. Z przepisu wychodzi 9 naprawdę sporych bułek.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki umieszczam w misce i mieszam, aby się połączyły.

Krok 2. Przekładam na blat i wyrabiam, aż będzie gładkie. Ciasto jest łatwe do wyrabiania. W razie potrzeby podsypuję odrobiną mąki, bo ciasto jest lepkawe.

Krok 3. Wkładam ciasto do miski, przykrywam i odstawiam na 1 h, by wyrosło.

Krok 4. [na zdjęciu ciasto po wyrastaniu]. Wyjmuję ciasto z miski i zagniatam chwilę. Formuję wałek i dzielę na 9 części.

Krok 5. Z każdej części formuję kulkę, a następnie ją spłaszczam i umieszczam na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Zostawiam, aby podrosły przez około 45–60 minut.

Krok 6. [na zdjęciu bułeczki tuż przed pieczeniem, ładnie wyrośnięte]. Bułeczki smaruję mlekiem i wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika na 20 minut. Studzę na kratce. Smacznego.

Bułki na miodzie z ziarnami
Bułki na miodzie z ziarnami
13 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.