Bułka z makiem

Prosta, jak bułka z makiem :) i smaczna, bo… z makiem. Chociaż zamiast maku możecie dodać sezam czy pestki dyni, albo inne ulubione dodatki. Zamiast bułki możecie z tego samego ciasta przygotować rewelacyjne warkoczyki drożdżowe (super są, naprawdę!) lub większy bochenek w formie keksowej.

Bułka z makiem najlepiej smakuje z masłem, dobrze komponuje się z dżemem. Ja polecam do niej ulubione powidła z czekoladą oraz dżem z czarnej porzeczki. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wrzucam wszystkie składniki. Drożdże suche nie wymagają zaczynu, ale w przypadku drożdży świeżych trzeba je rozpuścić wcześniej w wodzie (tej z przepisu) i całość dodać do reszty składników.

Krok 2. Wyrabiam ciasto, kiedy będzie elastyczne, to smaruję oliwą lub olejem i wkładam do miski pod przykryciem, by wyrosło.

Krok 3. W tym czasie powinno podwoić objętość.

Krok 4. Formuję dwie bułki i odstawiam na 20–30 minut, by podrosły.

Krok 5. Przed pieczeniem smaruję rozkłóconym jajkiem. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę 15–20 minut. Kroję po wystudzeniu, smacznego.

Przepis na bułkę z makiem
Bułka z makiem
31 maja 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.