Bułka śniadaniowa

Prosta bułka na śniadanie. Jest miękka w środku, jasna i delikatna, ma chrupką, dosyć jasną skórkę i łatwo się kroi. Idealnie pasuje na śniadanie. W duecie z dżemem czy serkiem jest jak wspomnienie z dziecięcych lat.

Pamiętajcie, by podczas wyrabiania ciasta nie podsypywać za mocno mąką, bo bułka będzie zbyt sucha. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. W szklance rozrabiam drożdże z łyżeczką cukru. Mieszam je i odstawiam, aż zrobią się płynne. Do miski odmierzam mąkę, mleko, wodę. Dodaję drożdże, olej i sól. Wszystko mieszam. Kiedy połączy się w kule, to przekładam na blat i ugniatam.

Krok 2. Wyrobione ciasto smaruję olejem i przekładam do miski, przykrywam folią i szmatką i odstawiam na 1 h, aby wyrosło.

Krok 3. Tak wygląda ciasto po godzinie wyrastania. Przekładam je na blachę wyłożoną papierem i formuję bułkę.

Krok 4. Uformowane ciasto jeszcze raz przykrywam ściereczką do wyrośnięcia na około 20 minut. Nagrzewam w tym czasie piekarnik do temperatury 210°C.

Krok 5. Bułkę wstawiam do piekarnika nagrzanego do 210°C. Pryskam wodą bułkę i okolice wokół niej.

Krok 6. Po 3-5 minutach wysuwam bułkę i nadkrawam ją ostrym nożem. Następnie spryskuję raz jeszcze wodą i wsuwam do piekarnika. Piekę jeszcze 25-30 minut. W zależności od tego, jak bardzo chcę ją zrumienić.

Bułka śniadaniowa
Bułka śniadaniowa
17 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.