Bułeczki grahamki z ziarnami

Idealne bułeczki na śniadanie, przygotowane w foremkach na… babeczki! To świetny pomysł, bo dzisiejszych bułek nie musicie wyrabiać, nie musicie formować, a są absolutnie przepyszne. Po prostu pycha. U mnie są hitem, robię je co drugi dzień i znikają w oka mgnieniu.

Bułeczki grahamki z ziarnami są niewielkie, ale kroję je w poprzek lub wzdłuż i mamy niewielkie kanapki. Takie bułeczki świetnie też się sprawdzą do pracy czy szkoły a także w podróży zamiast fast foodów po drodze. Smacznego!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki umieszczam w misce. Drożdże instant wrzucam bezpośrednio a gdy korzystam ze świeżych to rozpuszczam je w wodzie (tej ze składników - nic dodatkowego).

Krok 2. Mieszam łyżką a jeszcze lepiej mikserem z hakami lub mocnymi mieszadłami. Odstawiam na godzinę by podrosło.

Krok 3. Ciasto powinno zwiększyć objętość.

Krok 4. Przekładam do foremek (nie papilotki nie będą dobre, muszą być śliskie, dobre są silikonowe). Na każdą bułeczko-babeczkę nakładam ziarna (ja daję po łyżeczce pestek dyni i słonecznika na każdą sztukę). Odstawiam na 30 minut a potem wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika i piekę 25-30 minut do suchego patyczka. Smacznego.

Bułeczki pełne ziaren, idealne
Bułeczki pełne ziaren, idealne
Najczęście robię z mąki graham, ale robiłam już z jasne, mieszanej z razową - zawsze super
Najczęście robię z mąki graham, ale robiłam już z jasne, mieszanej z razową – zawsze super
7 lipca 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.