Bułeczki cynamonowe. Cinnamon rolls

Przepis na pyszne bułeczki cynamonowe, czyli cinnamon rolls. Skręcone drożdżowe bułeczki pełne słodkiego cynamonu, cinnamont rolls znajdziesz w wielu wersjach, tym razem taki klasyczny przepis na amerykańskie słodkie bułeczki cynamonowe. Bułeczki polane lukrem, miękkie, puszyste, idealne na drugie śniadanie.

Jeśli szukasz przepisu na dobre bułeczki śniadaniowe to koniecznie spróbuj cinnamon rolls. Tego typu bułeczki są popularne nie tylko w kuchni amerykańskiej, ale też znajdziesz je na północy Europy, podobnymi bułeczkami z cynamonem zajadaliśmy się będąc w Norwegii, przepis na tamte na pewno również znajdziesz na blogu, a póki co klasyczne, puszyste, drożdżowe bułeczki z cynamonem.

Bułeczki cynamonowe
Bułeczki cynamonowe

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Drożdż świeże rozrabiam w mleku z cukrem. Jeśli używasz drożdży instant to pomiń ten krok.

Krok 2. Wszystkie składniki ciasta drożdżowego umieszczam w misce.

Krok 3. Mieszam, a potem wyrabiam ok 10 minut aż ciasto będzie gładkie, plastyczne. Odstawiam na 60 minut by wyrosło.

Krok 4. Ciasto wałkuję na duży prostokąt na blacie posypanym mąką.

Krok 5. Cukier mieszam z cynamonem i cukrem waniliowym. Prostokąt z ciasta smaruję masłem i posypuję posypką cynamonową.

Krok 6. Zawijam jak roladę.

Krok 7. Ostrym nożem kroję na ok. 3 cm paski.

Krok 8. Ustawiam je w odstępach w foremce wyłożonej papierem do pieczenia, moja forma ma ok. 20x30 cm i odstawiam na 40 minut.

Krok 9. Piekę ok. 25 minut w 180C aż będą wyraźnie rumiane. Potem miksuję cukier puder z wodą i serkiem i takim lukrem polewam bułeczki. Smacznego.

Bułeczki cynamonowe
Bułeczki cynamonowe
Bułeczki cynamonowe
Bułeczki cynamonowe
23 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.