Budyniowy krem do tortów

Bardzo często na liście życzeń pojawia się prośba o kremy do tortów. Dzisiaj zaczynam od mojego ulubionego kremu, jest to budyniowy krem do tortów, delikatny, puszysty i smaczny. Dzisiejszy krem jest w wersji bazowej, waniliowej, ale do takiego gotowego kremu wystarczy dodać różne składniki, by uzyskać krem smakowy (poniżej kilka moich sprawdzonych propozycji).

Krem przygotowałam na bazie budyniu i utartego masła, jest bardzo puszysty, a po schłodzeniu ładnie trzyma formę. Taki krem jest bardzo uniwersalny i nie musicie się go obawiać, nawet gdy nie jesteście wielkimi miłośnikami budyniu. :) Budyniowy krem do tortów wystarczy do przełożenia całego tortu przygotowanego na klasycznym biszkopcie.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw przygotowuję budyń zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Pamiętajcie budyń musi być gęsty! (polecam film). Budyń cały czas mieszajcie, by się nie przypalił, przed przygotowaniem budyniu przepłuczcie garnek wodą. Po zrobieniu, budyń odstawiam, by całkowicie wystygł.

Krok 2. Masło o temperaturze pokojowej kręcę z cukrem pudrem i cukrem waniliowym na biały puszysty krem. Dodaję budyń stopniowo i miksuję. Jeśli w masie pojawią się grudki, to dodaję łyżkę mleka, tak samo, gdy masa jest bardzo gęsta. Dodatek mleka dodaje też puszystości całej masie. Jednorazowo nie dodaję więcej niż 3 łyżki mleka! Teraz do masy dodaję dodatki, o ile mam na nie ochotę. :)

Kremy do tortów smakowe – wariacje

dodajcie tych składników, by mieć krem smakowy

  • krówkowy krem do tortów – 1 opakowanie masy kajmakowej
  • malinowy krem do tortów – 1/2 szklanki zmiksowanych malin
  • ananasowy krem do tortów – mleko budyniowe zmieszajcie z sokiem ananasowym pół na pół i dodajcie kawałki ananasów do kremu (podobny krem jest przy rafaello )
  • czekoladowy krem do tortów – tabliczka roztopionej czekolady
4 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.