Budyń jaglany

Pyszny deser z kaszy jaglanej, bez dodatkowego cukru. Budyń jaglany to nie tylko świetny zamiennik tradycyjnego budyniu, ale szalenie sycący deser, po którym na dłużej zostaje energia. Ja zamiast cukru dodałam suszone daktyle oraz banana, te dwie rzeczy świetnie dodają słodkości, na tyle by dzieci (i nie tylko) chętnie zjadły po całym pucharku.

Jeśli szukacie pomysłu na zdrowsze desery dla dzieci, ale jednocześnie takie, które nie wymagają wiele pracy to koniecznie zróbcie taki budyń. Zamiast banana można dorzucić pieczone jabłko, smak będzie ciut inny, ale w przypadku słodkich jabłek efekt końcowy jest świetny.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kaszę wsypuje do garnka, dorzucam daktyle, dolewam wody (ok. 1-2 cm ponad kaszę) i gotuję do miękkości aż kasza wchłonie płyn.

Krok 2. Ugotowaną kaszę zalewam mlekiem, dodaję banana i miksuję blenderem aż będzie gładka konsystencja. W razie potrzeby dolewam mleka (jeśli wolicie rzadsze). Podaję z owocami, sokiem malinowym, dżemem domowym czy czymś co lubicie.

Budyń jaglany
Budyń jaglany
Budyń jaglany
Budyń jaglany
30 sierpnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.