Brownie snickers

Prawda jest taka, że gdy się raz zacznie piec brownie, to trudno przestać. Proste, mega szybkie i obłędnie smaczne. A dzisiaj kolejna wersja na pokuszenie – brownie snickers. Brownie, dla którego stracicie głowę. Pyszne, nieprzyzwoicie smaczne, słodkie i… kaloryczne. Ale o tym ostatnim lepiej nie myśleć, jedząc brownie snickers.

Szukałam połączenia idealnego, a czy jest coś smaczniejszego niż mocno czekoladowe ciasto, słodka masa krówkowa, słone orzeszki i warstwa słodkiej czekolady? Spróbujcie, a będziecie zachwyceni. :) Ja już czekam na zdjęcia Waszych brownie snickers, może pokusicie się o jeszcze jakieś dodatki. Lubicie takie połączenia słodko-słone? Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. W garnku zagotowuję wodę, na to stawiam miskę, a do miski wrzucam masło i gorzką czekoladę. Topię wszystko, zdejmuję z ognia i mieszam do połączenia składników.

Krok 2. Całe jajka miksuję z cukrem do lekkiego napuszenia.

Krok 3. Do jajek dodaję mąkę i miksuję, a potem dodaję masę czekoladowo-maślaną i znów miksuję.

Krok 4. Przekładam do dużej formy i piekę ok. 20–25 minut w nagrzanym do 180°C piekarniku.

Krok 5. Smaruję ciasto masą krówkową, jak jest gęsta i sztywna, to podgrzewam. Najłatwiej podgrzać, wstawiając puszkę do gorącej wody na kilka minut. Na krówkę wysypuję słone orzeszki, uklepuję.

Krok 6. W ten sam sposób, co w kroku 1, rozpuszczam masło i mleczną czekoladę, taką polewą smaruję ciasto. Chowam do lodówki, by polewa zastygła. Dopiero wtedy kroję na kawałki. Ciasto jest najlepsze kolejnego dnia. Smacznego.

Brownie snickers obłędnie pyszne
Brownie snickers obłędnie pyszne
27 sierpnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.