Brownie najlepsze

Przepis na najlepsze brownie, idealne. Wilgotne, mocno czekoladowe, wytrawne, niesamowicie smaczne. Brownie najlepsze to ciasto dla każdego łasucha, do tego filiżanka kawy i poczujesz się bajkowo, bo to pyszne jest! Ja brownie uwielbiam, jest to ciasto nieziemsko czekoladowe, takie, jakie lubię najbardziej.

Jeśli nigdy nie jadłaś brownie to podpowiem, że to mocno czekoladowe ciasto, odrobinę podobne do naszego murzynka, niemniej jest cięższe, bardziej wilgotne i bardziej czekoladowe. W zasadzie ono jest mega czekoladowe! :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Czekoladę rozpuszczam razem z masłem w kąpieli wodnej, czyli do miski wrzucam czekoladę i masło i ustawiam na rondelku z gorącą wodą. Co jakiś czas mieszam.

Krok 2. Jajka roztrzepuję razem z cukrem, nie za mocno, mają tylko delikatnie się napuszyć. Do tego dodaję mąkę.

Krok 3. A potem masę czekoladową, które zdążyła odrobinę przestygnąć.

Krok 4. Masa będzie gęsta.

Krok 5. Formę ok. 22x28 cm wykładam papierem do pieczenia i wykładam ciasto. Piekę ok. 20 minut w 180C, jak wolisz mocniej wypieczone to 25 minut, ja wolę bardziej wilgotne w środku stąd krócej. Czekoladę na polewę rozpuszczam w kąpieli wodnej i mieszam ze śmietanką i taką polewą smaruję ciasto.

Brownie najlepsze
Brownie najlepsze
Brownie najlepsze
Brownie najlepsze
7 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.