Blondie. Białe brownie

Mega słodkie i mega łatwe do przygotowania ciasto blondie, czyli brownie w wersji z białą czekoladą. Ciasto zdecydowanie dla łasuchów i dzieci. Blondie, czy białe brownie, white brownie, to ciasto niskie, słodkie i bardzo czekoladowe. Możecie zostać posądzeni przy tym cieście o zakalca, ale nie martwcie się, jak tylko goście spróbują, to zniknie jako pierwsze ze stołu. Zresztą blondie musi być z takim jakby zakalcem, bo jest wilgotne od czekolady i bardzo słodkie.

Jeśli klasyczne brownie jest dla Was zbyt gorzkie, to w dzisiejszej białej wersji się zakochacie. :) Pycha. Proponuję podawać z sosem czekoladowym lub owocowym, jest jeszcze lepsze. Dobrze smakuje też w towarzystwie owoców lub ze szklanką mleka. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. W garnku zagotowuję wodę, stawiam na garnku miskę, wrzucam do niej czekoladę i masło i zostawiam na gorącej parze, by się roztopiło. Potem mieszam całość i odstawiam, by całość lekko przestygła.

Krok 2. Jaja, całe, wrzucam do miski, dodaję cukier i cukier z wanilią i miksuję do napuszenia.

Krok 3. Dodaję mąkę i miksuję. Dodaję masę czekoladową przestudzoną, ale nadal ciepłą i dokładnie miksuję.

Krok 4. Przekładam ciasto na blondie do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika na 20–25 minut. Po 25 minutach jest bardziej suche, warto sprawdzić patyczkiem. Smacznego.

Blondie, czyli biały odpowiednik brownie
Blondie, czyli biały odpowiednik brownie
Blondie, czyli biały odpowiednik brownie
Blondie, czyli biały odpowiednik brownie
25 sierpnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.