Blok czekoladowy jak z PRL-u

Uwielbiam blok czekoladowy, pewnie dla wielu, jak i dla mnie to smak dzieciństwa. Oto przepis na blok czekoladowy jak z PRL-u, teraz masz więcej możliwości by dodać swoje ulubione bakalie, ale bez względu na to czy blok jest pełen bakalii czy nie to smakuje wspaniale.

Przygotowałam dla Ciebie nowy przepis, tak aby nikomu nie sprawiał problemów. Mam nadzieję, że wszystkie uwagi ułatwią Ci przygotowanie tego wspaniałego deseru, a ja przy okazji miałam dodatkowy pretekst by go zrobić :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło podgrzewam razem z cukrem, lepiej spokojnie, aby cukier dobrze się rozpuścił. Po chwili, gdy masa lekko przestygnie dodaję kakao i mieszam.

Krok 2. Dodaję mleko w proszku, pokruszone ciastka (kilka zostawiam w większych częściach by wetknąć w ciasto), bakalie. Mieszam. Całość jest gęsta.

Krok 3. Przekładam do formy keksowej wyłożonej papierem do pieczenia, ugniatam, wkładam kilka ciastek (potem fajnie wygląda to w przekroju) i chowam do lodówki na kilka godzin. Kroję ostrym nożem.

Blok czekoladowy
Blok czekoladowy
Blok czekoladowy
Blok czekoladowy
24 stycznia 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.