Blok czekoladowo-kawowy

Przepis na blok czekoladowy z kawą, czyli taki pyszny czekoladowo-kawowy. Obłędny! Słodki, czekoladowy, prosty do krojenia, nie rozwala się! Blok czekoladowy to nie tylko przysmak z PRL-u, to pomysł na świetny deser bez pieczenia, czekoladowy, smakujący każdemu. Ja do bloku czekoladowego dodaję sporo bakalii, ciastek, bo to świetnie wzbogaca jego smak.

Blok czekoladowo-kawowy to połączenie klasycznego bloku ze smakiem stefanki na herbatnikach mojej mamy (ohhh jaka ona dobra!), jeśli lubisz takie tradycyjne desery to będziesz zachwycona tą wersją bloku, co ważne kawa może być bezkofeinowa!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Masło rozpuszczam w cukrem i mlekiem. Odstawiam by trochę przestygła masa.

Krok 2. Dodaję kakao i kawę rozpuszczalną (proszek) i mieszam dokładnie.

Krok 3. Do tego dodaję mleko w proszku (robi się gęsta masa) i pokruszone 150 g herbatników, resztę zostawiam by wcisnąć w blok.

Krok 4. Dodaję bakalie, mieszam (gęste! najlepiej ręcznie). Przekładam do keksówki 25 cm wyłożonej papierem do pieczenia lub dwóch mniejszych (u mnie takie jednorazowe). Równam, wciskam kilka herbatników pod skosem (fajnie wygląda przy krojeniu). Wstawiam do lodówki na kilka godzin. Kroję ostrym nożem.

Blok czekoladowy z kawą
Blok czekoladowy z kawą
Blok czekoladowy z kawą
Blok czekoladowy z kawą
Blok czekoladowy z kawą
Blok czekoladowy z kawą
31 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.