Blender Mix&Go Russell Hobbs – opinia o blenderze do smoothie

Moja opinia o blenderze Mix&Go Russell Hobbs. Czy warto go kupić, czy faktycznie sprawdza się przy robieniu koktajli? Zobaczcie, jeśli szukacie niewielkiego i niedrogie sprzętu do robienia smoothie, koktajli itd.

Blender Mix&Go kupiłam sobie kilka miesięcy temu, szukałam niedrogiego, a także niewielkiego sprzętu, którym mogłabym robić smaczne smoothie, koktajle. Mój blender stojący nie zawsze radzi sobie np. z pietruszką, stąd szukałam alternatywy. Teraz chętnie podzielę się opinią, bo dostaję o ten sprzęt sporo pytań.

W zestawie

W pudełku jest część z silniczkiem (niewielka i poręczna), dwie plastikowe butelki o pojemności 0,6 l, nakładkę z nożem do rozdrabniania i dwie zakrętki na butelki, tak by można zabrać gotowy koktajl ze sobą. Co swoją drogą jest fajnym rozwiązaniem.

Blender Mix&Go
Blender Mix&Go
Główna część - silnik, dwie kolorowe butelki, dwie zakrętki i nakładka z nożykiem
Główna część – silnik, dwie kolorowe butelki, dwie zakrętki i nakładka z nożykiem
Tak wygląda po zmiksowaniu
Tak wygląda po zmiksowaniu

Działanie

Wrzucacie warzywa i/lub owoce do butelki, zaczynając od płynnych (woda, sok, mleko, jogurt itd.), zakręcacie tą końcówką z nożykiem, obracacie i wstawiacie w silniczek. Przekręcacie i „bziuuum” miksuje :) Nie ma guzików, programów, prędkości, jest tylko jedna opcja.

Jeśli coś się nie chce zmiksować to warto butelką potrząsnąć i znowu wsadzić w silniczek. Tyle.

Polecam wam moje przepisy na koktajle warzywno-owocowe bez mleka, możecie też zrobić odchudzający koktajl z pietruszki.

Czy warto kupić blender Mix&Go?

Ja jestem zadowolona. Robię w nim smoothie, koktajle, musy. Używam głównie do owoców i warzyw + dodatki. Zimne. Podoba mi się to, że jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu cały czas stoi na zewnątrz i nie zajmuje wiele miejsca.

Fajną opcją są też butelki, które po zmiksowaniu można zabrać ze sobą (nie trzeba przelewać itd.). Zakrętki są w 100% szczelne, choć nie lubię pić z tego dzióbka od zakrętki, a raczej odkręcam całość.

Łatwo się myje, bo ta część z nożykiem jest niewielka i nie trzeba zagłębiać ręki do środka, jak w klasycznym blenderze kielichowym. Dla mnie to duża zaleta. Do mycia butelek wystarczy taka szczotka, jak do butelek dla dzieci.

Moc jest wystarczająca, niby 300W, ale nigdy nie miałam problemu z rozdrabnianiem produktów. Miksuje i pietruszkę (natkę), marchewkę, lód. Wszystko idealnie rozdrabnia.

Mix&Go możecie kupić tutaj (link do ceneo, znajdziecie najtańszy sklep), cena od 98 zł.

Jestem ciekawa waszych opinii.

Koktajl z malinami i koktajl ze szpinakiem, bananem i lodem
Koktajl z malinami i koktajl ze szpinakiem, bananem i lodem
Pyszne, słodkie, warzywno-owocowe smoothie
Pyszne, słodkie, warzywno-owocowe smoothie
Dzióbek (moim zdaniem niewygodny :))
Dzióbek (moim zdaniem niewygodny :))
Nożyk - łatwe mycie
Nożyk – łatwe mycie
A tak wygląda cały zestaw
A tak wygląda cały zestaw
6 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.