Biszkopt z galaretką

Najprostsze ciasto: biszkopt z galaretką. Idealne na każdą okazję. Gdy przypominam sobie wakacje spędzane na działce to jednym z moich skojarzeń jest pyszne ciasto, które moja mama na ostatnią chwilę piekła w nocy. Często z nie do końca zastygłą galaretką zabieraliśmy do piknikowego kosza by zjadać w cieniu drzew.

Biszkopt z galaretką to jedno z tych ciast, które czasem robiło za tort, było na mniejszych i większych uroczystościach. Jest proste i smaczne. Najbardziej lubię w wersji z truskawkami.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka ubijam z cukrem na sztywną pianę. Dodaję żółtka i mąkę i delikatnie mieszam. Formę wykładam na dnie papierem do pieczenia i piekę 30 minut w nagrzanym do 180C piekarniku.

Krok 2. Śmietankę ubijam z cukrem na puch, a na koniec dodaję żelatynę rozpuszczoną we wrzątku (i trochę przestudzoną). Mieszam. Nakładam na biszkopt w formie i chłodzę.

Krok 3. Galaretki rozpuszczam w wodzie na 1 porcje. Na to kładę owoce oraz cienką warstwę galaretki i chłodzę Dopiero wtedy wylewam resztę galaretki. Galaretka powinna być lekko gęsta, już ścinająca się. Chłodzę. Smacznego.

Biszkopt z galaretką przepis
Biszkopt z galaretką przepis
Biszkopt z galaretką
Biszkopt z galaretką
28 czerwca 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.