Biszkopt puszek z jabłkami

Zapomniałam o tak fantastycznym biszkopcie. Nazwałam go puszek, ponieważ jest lekki, miękki i pyszny. Składa się prawie z samych ubitych jajek, dosłownie odrobiny mąki, cukru i jabłek. Jestem nim na nowo oczarowana, znika szybko… bo to przecież taki biszkopt puszek. :)

Dodam, że biszkopt puszek jest słodki. Ma jeden minus, robienie go jest troszkę nudne – polega przede wszystkim na miksowaniu, miksowaniu, miksowaniu, aż jaja się ubiją. :) Nie mniej jednak jest to proste!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do miski wbijam 5 jajek, tak, całych jajek (!), nie ma co rozdzielać – uda się pyszny biszkopt. Dodaję do tego cukier – i zwykły, i puder.

Krok 2. Miksuję jaja z cukrem, aż masa będzie kremowa. Mój mikser daje sobie z tym radę w 15 minut. Masa musi być puszysta i jasno kremowa (!). Wtedy dodaję mąkę, proszek i mieszam. (Mąki naprawdę wystarczy tak mało, jak podałam, czyli 80 gram)

Krok 3. Jabłka obieram i dzielę na ósemki, a następnie na mniejsze plasterki.

Krok 4. Tortownicę wykładam papierem do pieczenia i wylewam 3/4 masy. Układam na niej jabłka.

Krok 5. Całość przykrywam resztą masy, jaka została w misce i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180°C na 40 minut (mi wystarczyło przy jabłkach 37 minut).

Biszkopt z jabłkami
Biszkopt z jabłkami
9 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.