Biały blok mleczny

Słodki biały blok mleczny z kolorowymi bakaliami to odmiana znanego polskiego przysmaku (głównie z czasów PRL-u) bloku czekoladowego. Ja mam słabość do takich słodkości, w porównaniu do oryginału blok mleczny jest bez kakao i ma więcej bakalii. Równie szybko znika ze stołu, wzbudzając zachwyt gości, którzy dopytują się „co to smacznego”. :)

Biały blok mleczny zrobicie bez problemu, potrzebne Wam będą mleko w proszku oraz masło i bakalie, najlepiej te kolorowe, by blok w przekroju wyglądał apetycznie. Jeśli nie możecie dostać mleka w proszku, to skorzystajcie z przepisu na salceson czekoladowy, wystarczy, że zamienicie ciemną czekoladę na białą.

Aaa, i jeszcze dodam, że wg mnie dzisiejszy biały blok mleczny jest bardzo słodki, ale dla większości gości mógłby być jeszcze słodszy, dlatego, jeśli jesteście łasuchami, to dosypcie cukru od serca. :) Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Roztapiam masło w rondelku, dodaję cukier lub cukier puder i wodę, i mieszam.

Krok 2. Do miski wsypuję mleko w proszku, dodaję roztopione masło, wrzucam pokruszone herbatniki i bakalie oraz dodaję cukier waniliowy.

Krok 3. Mieszam, a potem ugniatam, bo masa jest gęsta.

Krok 4. Formę wyłożoną papierem do pieczenia (koniecznie) napełniam masą, najpierw do połowy i dokładnie ugniatam, a potem resztę, uklepuję wilgotnymi dłońmi. Chowam do lodówki na 3 godziny albo całą noc. Smacznego.

Blok mleczny
Blok mleczny
Blok mleczny
Blok mleczny
2 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.