Bezy

Pyszne domowe bezy, klasyczne, bo bezy francuskie, czyli kruche i lekkie. Przygotowane na bazie białek i cukru. Wychodzą idealne. Do wszelkiego rodzaju bezików dodaję mąkę ziemniaczaną i ocet winny, wychodzą wtedy suche i zwarte.

Takie bezy możecie podjadać jako małe co nieco, ale są też niezastąpione przy dekoracji tortów czy innych deserów. Możecie też przełożyć je kremem, dżemem albo lemon curd. Polecam Wam gorąco, bo są pyszne.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Białka ubijam na sztywną pianę i dodaję stopniowo cukier.

Krok 2. Piana powinna być tak sztywna, że po odwróceniu miski nic z niej nie wypadnie. To jest najważniejsze! Wtedy dodaję ocet i mąkę ziemniaczaną, i mieszam.

Krok 3. Napełniam szprycę lub woreczek.

Krok 4. Wyciskam bezy na papier do pieczenia. Wstawiam do nagrzanego do 110°C piekarnika i piekę 40–45 minut. Ja piekłam z termoobiegiem, a drugi raz bez, wychodzą identyczne. Po 30 minutach są ciągnące w środku, więc jeśli takie wolicie, to możecie wtedy wyłączyć. Odstawiam do wystudzenia i gotowe. :)

Bezy
Bezy
27 stycznia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.