Bezy wegańskie

Czary mary, bezy bez jajek. Możliwe? No możliwe! Przepis na bezy wegańskie, idealne. Jak mam szczera to smakują dokładnie tak, jak klasyczne bezy, piecze się je podobnie, jedynie w ustach się szybciej rozpływają i szybciej łapią wilgoć zostawione na półmisku.

Bezy wegańskie robi się z wody po ciecierzycy. Brzmi trochę niedorzecznie, szczególnie jeśli wcześniej się z tym nie spotkałaś, ale tak własnie jest. Można też robić je z wody po fasoli, ale najlepsze są te z wody po ciecierzycy. Ubija się je dokładnie tak, jak zwykłe, jajeczne bezy.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zlewam wodę z puszki z ciecierzycy do miski. Ciecierzycę odkładam do hummusu, a interesuje mnie sama ta woda z puszki.

Krok 2. Ubijam ją na sztywno, to trwa dłużej niż w przypadku jajek, ale efekt jest podobny. Dodaję stopniowo cukier, sok z cytryny i ubijam, dodaję mąkę ziemniaczaną (opcja) i ubijam.

Krok 3. Nakładam do woreczka i wyciskam bezy.

Krok 4. Wyciśnięte bezy powinny być w pewnej odległości od siebie.

Krok 5. Piekę w 110 (max 120C) przez ok. 1,5 godziny. Zależy od wielkości bezików. Wyjmij jedną i sprawdź, ona na początku jest bardziej "rozlazła", ale po wyjęciu szybko nabiera chrupkości. Nie zawsze lekko odchodzą od papieru, ale już po przestudzeniu nie ma z tym problemu.

Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
Bezy wegańskie
1 lutego 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.