Bezy karnawałowe

Niewielkie słodkości na Sylwestra powinny być wesołe i kolorowe, dlatego proponuję bezy karnawałowe, czyli bezy posypane kolorowym cukrem. Nadajcie im kształt czapeczek sylwestrowych lub kieliszków i podajcie gościom. Jestem pewna, że wszystkim się spodobają. :)

Bezy karnawałowe wychodzą kruche i smaczne, ich przygotowanie na pewno nie sprawi Wam problemu. Jeśli lubicie bezy ciągnące, to wystarczy je piec pięć minut krócej. Na Sylwestra czy karnawałową imprezę polecam Wam też szampańskie desery w kieliszkach, a na słono sałatkę z wędzoną rybą. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw barwię cukier. Wsypuję do torebki, dodaję barwnik i mieszam.

Krok 2. Ubijam białka. Dodaję cukier i cukier z wanilią, i ubijam na sztywną pianę, tak sztywną, że można odwrócić miskę do góry dnem. Dodaję ocet i mąkę ziemniaczaną, i mieszam.

Krok 3. Formuję kształty na papierze do pieczenia, ja wybrałam trójkąciki, które mają nawiązywać do sylwestrowych czapeczek.

Krok 4. Posypuję cukrem bezy i wstawiam do nagrzanego do 110°C piekarnika na 35–45 minut, te kruche to 45 minut, ciągnące ok. 35. Smacznego.

Kolorowe bezy
Kolorowe bezy
30 grudnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.